Dominik Chmurski (skrzypce elektryczne) - jego przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie, gdyż od 4 roku życia śpiewał w dziecięcym chórze przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Udział w operach takich jak Carmen, Raj Utracony, Pan Marimba czy Król Roger ułatwił mu znacząco obycie ze sceną. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w klasie skrzypiec. Gimnazjum oraz liceum ukończył w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.

W 2013 roku ukończył magisterskie studia w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Uczestniczył w wielu kursach muzycznych organizowanych w Zamościu, Chojnacie, Nowym Sączu, Żaganiu, Wigrach oraz Bydgoszczy. Koncertował z wieloma orkiestrami pod batutą takich sław jak Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Łukasz Borowicz. Razem z Orkiestrą im. Karola Namysłowskiego w Zamościu na festiwalu Marka Grechuty akompaniował Grzegorzowi Turnauowi, Kubie Badachowi oraz Nocnej Zmianie Bluesa.

Od 2010 r. aktywnie koncertuje na skrzypcach elektrycznych w największych klubach na terenie całej Polski. Jego nazwisko pojawiło się na dwóch płytach Przemysława Rudzia („Self-replicating intelligent spawn” oraz Komendarek-Rudź „Unexplored Secrets of REM Sleep”). Udział w programie Mam Talent w 2013 roku przyniósł mu dotarcie do półfinału.

W 2016 roku jego aranżacje zabrzmiały w spektaklu "Bajko, gdzie jesteś?" Pauliny Zajkowskiej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, a następnie zostały wydane przez Universal Music Polska na płycie o tym samym tytule.

Jako reprezentant Polski, Dominik Chmurski wziął udział w międzynarodowym projekcie Melody Gardot "From Paris With Love" (2020, Universal Music Polska), grając na skrzypcach klasycznych.

Współpracuje z wieloma agencjami artystycznymi biorąc udział w eventach w Polsce oraz za granicą.

Nagrań skrzypcowych Dominika można posłuchać na jego kanale youtube, gdzie od lat umieszcza filmy z coverami wielu gatunków muzycznych jak pop, muzyka filmowa, klubowa, elektroniczna w aranżacji na skrzypce elektryczne.

Od 2016 roku jest zaangażowany w rozwój Towarzystwa Muzycznego "Artos" im. Wł. Skoraczewskiego, które skupia swoją działalność wokół edukacji artystycznej dzieci i młodzieży i ściśle współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową.

Od 2020 roku zarządza Wydawnictwem Muzyczna Rodzina, które propaguje edukację muzyczną wśród dzieci i rodziców.

INSTRUMENTY MUZYCZNE:

Skrzypce elektryczne ZETA Jazz Fusion (USA).

Najwyższej klasy instrument, na którym gra również Vanessa Mae oraz Jean-Luc Ponty.

Skrzypce elektryczne MIDI Cantini X-Evon (Italy).

Instrument o ogromnych możliwościach brzmieniowych. Najlepiej sprawdza się podczas projektów muzyki współczesnej i eksperymentalnej.

Skrzypce klasyczne pochodzące z wybitnej pracowni lutniczej.

Akrylowe skrzypce elektryczne EQUESTER.

Wielokolorowe światło LED w połączeniu z elektrycznym brzmieniem tego instrumentu sprawiają, że każdy występ to niezapomniany spektakl audiowizualny.